• České zastoupení družstva „Agricultural Cooperative Zakros”
  • Jeden z nejkvalitnějších prémiových olivových olejů na světě
  • Z čisté přírody oblasti Zakros na samém východě Kréty
  • Lisováno za studena pouze mechanicky v den sběru
  • Výhradně z oliv odrůdy Koroneiki, acidita max 0,5 %

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, MILOVNÍCI KVALITNÍHO OLIVOVÉHO OLEJE

Přejeme vám do jarních dnů mnoho zdraví, vitality, radosti ze života, mír a hojnou konzumaci kvalitního olivového oleje, se kterým smažte, pečte, restujte, nakládejte, salátujte, kloktejte, mažte si bolístky... prostě jej používejte úplně na všechno tak jako my na Krétě.

Věříme, že i přes nárust ceny zůstanete věrni kvalitnímu olivovému oleji a společně se budeme těšit, že letošní šílené ceny olivového oleje jsou již na maximu a v následujích letech se vrátí na normální úrověň.

 

PRÉMIOVÝ EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ ZAKROS

Vítejte v e-shopu českého zastoupení přímého výrobce prémiového olivového extra panenského oleje z Kréty - družstva „Agricultural Cooperative Zakros”. Nabízíme vám jeden z nejkvalitnějších olivových olejů ve středomoří vyráběný s tradicí, láskou, péčí a velkým smyslem pro zodpovědnost k přírodě a udržitelnému zemědělství, v jednom z nejmodernějších provozů na Krétě.

Prémiový extrapanenský olivový olej Zakros – sklizeň 2024 s aciditou 0,47 % – je velmi jemný, ovocný olej střední intenzity, dobře vyvážený, středně kořenitý a hořký, s harmonickou chutí a zlatavě zelenou barvou. Vyniká unikátním složením, vysokým obsahem polyfenolů (464 mg/kg), minerálů, nenasycených tuků a vitamínů E a K. Je to vynikající olej pro univerzální použití v teplé i studené kuchyni.

OLIVOVÝ OLEJ ZAKROS VÍTĚZ CHEFS` CHOICE AWARDS 2022

Na sou­tě­ži CHEFS‘CHOICE AWARDS reno­mo­va­ní řeč­tí šéf­ku­cha­ři tvo­ři­li pokr­my pod­le recep­tů s ole­ji bez ozna­če­ní půvo­du a výrob­ce. Hod­no­tí­cí­mi kri­té­rii byla kva­li­ta, orga­no­lep­tic­ké vlast­nos­ti, chuť, vzhled, fle­xi­bi­li­ta, vyu­ži­tí v moder­ní pro­fe­si­o­nál­ní kuchy­ni, ale i pou­ží­vá­ní odpo­věd­ných eko­lo­gic­kých postu­pů při pěs­to­vá­ní oliv a výro­bě oli­vo­vé­ho ole­je. Máme radost a děku­je­me řec­kým šéfkuchařům.

Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

2290 

5L PLECH

uza­ví­ra­tel­ná plas­to­vá nálevka

Není skla­dem

OMLOUVÁME SE, DOČASNĚ VYPRODÁNO
Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

1390 

3L PLECH

uza­ví­ra­tel­ná plas­to­vá nálevka

Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

490 

1L PLECH

uza­ví­ra­tel­ná plas­to­vá nálevka

Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

420 

0,75 l sklo

plas­to­vá gastro
nálevka

Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

320 

0,5 l sklo

plas­to­vá gastro
nálevka

Prémiový extra panenský olivový olej Zakros

100 

50 g sáček

MALOTIRA
řec­ký hor­ský čaj

DOPRAVA PO PRAZE A ČR ZA 99 Kč

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2200 KČ DOPRAVA ZDARMA

OSOBNÍ ODBĚR V PRAZE
BBA group — PRAGOVKA ART DISTRICT, Kolbenova 34 — Praha 9

OLIVOVÝ BLOG / PTEJTE SE / PISŤE NÁM
Zde se nás může zeptat na cokoliv,
o olivovém oleji a jeho použití víme opravdu vše, věřte nám. Nebo se podělte o to jak vám náš olivový olej chutná. Děkujeme vám.

Vložte dotaz/komentář

 
 
 
 
 
Pole označená * musí být vyplněna.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
vzkazů.
Karel Martínek napsal/a dne 9. 4. 2024 v 10:58
Jak se mění kvalita oleje při postupném odebírání z např. 5l plastové nádoby ? Třeba během 1/2 roku . Nebo jak lépe skladovat do spotřebování ?
Jak se mění kvalita oleje při postupném odebírání z např. 5l plastové nádoby ? Třeba během 1/2 roku . Nebo jak lépe skladovat do spotřebování ?... Collapse
olivový olej Zakros napsal/a dne 9. 4. 2024 v 10:20
Aciditu jsme museli z legislativních důvodů EU na obalech přestat uvádět. Acidita letošní sklizně je 0,47% - rok byl mírně vlhčí - takže docházelo k vyšší oxidaci oliv na stromech. Acidita 0,47% je však stále bezpečně na úrovni prémiových olivových olejů.
Aciditu jsme museli z legislativních důvodů EU na obalech přestat uvádět. Acidita letošní sklizně je 0,47% - rok byl mírně vlhčí - takže docházelo k vyšší oxidaci oliv na stromech. Acidita 0,47% je však stále bezpečně na úrovni prémiových olivových olejů.... Collapse
Alexander Mezírka napsal/a dne 6. 4. 2024 v 7:26
Prosím uvést aciditu a obsah polyfenolů. Děkuji
Prosím uvést aciditu a obsah polyfenolů. Děkuji... Collapse
Irena napsal/a dne 20. 3. 2024 v 15:34
Už nechci jiný olivový olej. Vynikající. Výborný. Za studena, v troubě na zeleninu, restování na pánvi, na všechno. Olivový olej už v supermarketech nekupuji, objednávám už jen tady.
Už nechci jiný olivový olej. Vynikající. Výborný. Za studena, v troubě na zeleninu, restování na pánvi, na všechno. Olivový olej už v supermarketech nekupuji, objednávám už jen tady.... Collapse
Štěpán napsal/a dne 9. 2. 2024 v 9:44
Včera jsme otevřeli plechovku 3 l , při ochutnání jsme jsme se ocitli na Krétě. Tak má chutnat olivový olej. V supermarketech je velký výběr, ale kvalita mizerná. Jsme rádi, ze jsme našli dodavatele tohoto kvalitního ollivoveho oleje
Včera jsme otevřeli plechovku 3 l , při ochutnání jsme jsme se ocitli na Krétě. Tak má chutnat olivový olej. V supermarketech je velký výběr, ale kvalita mizerná. Jsme rádi, ze jsme našli dodavatele tohoto kvalitního ollivoveho oleje... Collapse
Zamidi napsal/a dne 9. 1. 2024 v 18:21
Hey guys, I just wanted to say hello to you and tell you that I still use your fantastic oil even here in California and it nicely complements my Malaysian food I cook. I am happy that my Czech friend was able to bring me some more of your olive oil when visiting me now. So take care and best regards! Zamidi
Hey guys, I just wanted to say hello to you and tell you that I still use your fantastic oil even here in California and it nicely complements my Malaysian food I cook. I am happy that my Czech friend was able to bring me some more of your olive oil when visiting me now. So take care and best regards! Zamidi... Collapse
Mirek napsal/a dne 9. 1. 2024 v 11:17
Olej Zakros používáme ve studené i teplé kuchyni a je výborný. Obzvlášť na čerstvá rajčata ze zahrady.
Olej Zakros používáme ve studené i teplé kuchyni a je výborný. Obzvlášť na čerstvá rajčata ze zahrady.... Collapse
Jiří napsal/a dne 2. 10. 2023 v 13:45
Moc dobrý olej 👍 A i když při přípravě jednoho balení vznikla chyba na straně přepravce, postavili jste se k tomu velice dobrým způsobem a moc děkuji. 😇
Moc dobrý olej 👍 A i když při přípravě jednoho balení vznikla chyba na straně přepravce, postavili jste se k tomu velice dobrým způsobem a moc děkuji. 😇... Collapse
Ladislav napsal/a dne 16. 8. 2023 v 15:59
Skvělý olivový olej. Používám ho již několik let, hlavně do salátů a na těstoviny.
Skvělý olivový olej. Používám ho již několik let, hlavně do salátů a na těstoviny.... Collapse
Jiří napsal/a dne 16. 8. 2023 v 11:00
Používáme už 6 let jen tento olej. Do salátů, na vaření a na smažení. I panáčka si občas dáme. Pro čtyřčlennou rodinu spotřebujeme cca 25 l ročně a už nehledáme jiný. A ten čaj ve spolupráci se slivovicí přepere každého bacila.
Používáme už 6 let jen tento olej. Do salátů, na vaření a na smažení. I panáčka si občas dáme. Pro čtyřčlennou rodinu spotřebujeme cca 25 l ročně a už nehledáme jiný. A ten čaj ve spolupráci se slivovicí přepere každého bacila.... Collapse

Použití v kuchyni

"Na Krétě nechováme vepře, ani krávy a nepěstujeme slunečnice ani řepku...
Po staletí zde ale pěstujeme olivy, proto o olivovém oleji víme úplně vše - věřte nám!"
Kvalitní olivovvý olej se hodí ke smažení, pečení, restování, grilování, výrobě dezertů a k dochucování ve studené kuchyni.

Na Krétě spotřebujeme průměrně 20  litrů olivového oleje na hlavu za rok, protože v podstatě jiný olej ani tuk v kuchyni nepoužíváme.

POUŽÍVEJTE TEDY I VY OLIVOVÝ OLEJ ÚPLNĚ NA VŠECHNO!

PRÉMIOVÉ EXTRA PANENSKÉ OLIVOVÉ OLEJE S MINIMÁLNÍ ACIDITOU MAJÍ VYSOKÝ KOUŘOVÝ BOD

(dle acidity cca 210°C – 220°C), tedy dostatečně vysoko nad teplotou pro smažení potravin (180°C).
KOUŘOVÝ BOD JE TEPLOTA, KDY SE ZAČÍNÁ OLEJ PŘEPALOVAT A UVOLŇUJÍ SE NEŽÁDOUCÍ ŠKODLIVÉ LÁTKY.
Kouřový bod olivových olejů se liší podle kvality – čím nižší acidita oleje, tím vyšší kouřový bod.
STRUKTURA PRÉMIOVÝCH OLIVOVÝCH OLEJŮ NEPROCHÁZÍ PŘI TEPELNÉ ÚPRAVĚ VÝRAZNĚJŠÍ ZMĚNOU
tak, jako je tomu u jiných olejů. Díky tomu si olej udržuje i při zahřátí vysokou nutriční hodnotu zdraví prospěšných látek.
Na Krétě na tomto kvalitním oleji smažíme klidně 2 x i třikrát po sobě s tím, že olej mezi použitím přefiltrujeme sítkem.

Přínos pro zdraví

„Extra panenský olivový olej s minimální aciditou je jedna z nejzdravějších potravin na světě. To je fakt! Hojná konzumace kvalitního extra panenského olivové oleje je prospěšná pro celkové zdraví a budování imunity, jelikož obsahuje velké množství mononenasycené kyseliny olejové, antioxidantů, minerálů a vitamínů.”

Kvalitní olivový olej je tekuté zlato s obrovským přínosem pro naše zdraví - to už věděli naši předkové na Krétě před 2 000 lety.

VÍTE, ŽE SE PO OLIVOVÉM OLEJI SE NETLOUSTNE?

OLIVOVÝ OLEJ MÁ SILNÉ PROTIZÁNĚTLIVÉ ÚČINKY

To je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč má tak pozitivní účinky na lidské zdraví. Odpovídá za to vysoký obsah účinných antioxidantů a minerálů. Olivový olej s minimální aciditou tak napomáhá odkyselení organismu, vyživuje buňky kvalitním rostlinným tukem a brání jejich poškození volnými radikály, což je jeden z hlavních rizikových faktorů pro vznik rakoviny. Strava obsahující velké množství kvalitního olivového oleje přispívá zásadně ke snížení kardiovaskulárních onemocnění. Brání oxidaci LDL cholesterolu a pozitivně ovlivňuje řadu dalších rizikových faktorů včetně celkového stárnutí organismu.

CO JE ACIDITA

„ACIDITA = KYSELOST. Uvádí se v procentech a udává, kolik mastných kyselin je obsaženo v olivovém oleji. Proto se z acidity stal základní a zásadní ukazatel kvality olivového oleje”.

Čím nižší kyselost - tím kvalitnější a zdravější olej
Prémiový extra panenský olivový olej – od 0,1 % do 0,5 %
Extra panenský olivový olej – max 0,8 %
Panenský olivový olej – max 2 %
Olivové oleje z pokrutin a rafinované – vyšší než 2 %

VÍTE JAKO ACIDITU MÁ OLEJ, KTERÝ POUŽÍVÁTE?

JAK SE TVOŘÍ KYSELOST?

Hlavní složkou olivového oleje jsou tzv. „triglyceridy”, které jsou chráněny před kyslíkem pevnou slupkou olivy. Když se slupka v průběhu zrání naruší, začne do olivy pronikat vzduch, vzniká oxidace a kyselost stoupá. Kyselost je sice mírně předurčena odrůdou oliv a oblastí pěstování, ale závisí také na počasí a výskytu škůdců. Když bude daný rok vyšší vlhkost, škůdci se přemnoží, budou více napichovat olivy, které začnou oxidovat a vyšší kyselost je na světě. Náš olivový olej nízkou kyselost právě proto, že oblast Zakros je známá suchým a horkým podnebím, ve kterém se škůdcům tolik nedaří.

PROČ NENAJDETE NA OBALECH PRODÁVANÝCH V OBCHODNÍ SÍTI ÚDAJ O ACIDITĚ?

Legislativa EU sice uvádění acidity na obalech výslovně nezakazuje, ale nedoporučuje vzhledem k možné proměně acidity v době do expirace oleje. V případě, že by se hodnota acidity lišila od údajů na obalu je možné výrobci udělit pokutu. U kvalitních olivových olejů prodávaných na e-shopech se aciditu konkrétního oleje dozvíte v popisu oleje při nákupu. 

V české ani evropské síti obchodních řetězců kvalitní olivový olej prostě nekoupíte. Většinou se jedná o předražené směsky olejů pochybné kvality a nevalné chuti ze zemí EU. Takový olivový olej žádný zázrak pro teplou kuchyni opravdu není a ve studené kuchyni jídlu skvělou chuť také nedodá. Vyzkoušejte proto náš PRÉMIOVÝ OLIVOVÝ OLEJ ZAKROS s minimální aciditou a uvidíte ten obrovský rozdíl.

NAVŠTIVTE KRAJ ZAKROS

„Kraj Zakros se rozkládá na samém východě Kréty v oblasti se subtropickým mikroklimatem. Panuje zde teplé jaro, horké suché léto a teplý podzim - v tomto období zde vůbec neprší, což vytváří ideální podmínky pro pěstování a zpracování oliv.

Nad klidným a malebným městečkem Zakros, kde se nachází provoz družstva Agriculture Cooperative Zakros, vyvěrá pramen „Epanos”, s parametry kojenecké vody, kterým je zavlažována celá oblast včetně olivových hájů.

NAVŠTIVTE VÝCHODNÍ KRÉTU A ZAKROS, U NÁS SE VÁM BUDE LÍBIT!

TURISTICKY MÁLO DOTČENÝ, ALE KRÁSNÝ KRAJ ZAKROS

se rozkládá na samém východě Kréty. Poklidné městečko Zakros, kde se nachází zpracovatelský závod leží asi 10 km od malebné zátoky Kató Zakros (Dolní Zakros). Zde se nachází několik tradičních taveren v čele s nejstarší tavernou „Platanaikos”, kde můžete ochutnat tradiční krétskou kuchyni. Na skoro liduprázné pláži si užijete klidnou atmosféru místa a koupání v průzračné vodě zátoky.

V Kató Zakros je nástup na krásnou túru „Soutěskou mrtvých (Dead Gorge)”, která vás pozvolným výšlapem dovede do městečka Zakros. Po kratší túře ze zátoky po pobřeží směrem na východ narazíte na úžasnou krápníkovou jeskyni „Pelekita”, která je volně přístupná. V mírně hornatém okolí je také několik značených tras, kde můžete strávit celý den na výletě s překrásnými výhledy na lybijské a africké moře.

TERRA MINOIKA - STYLOVÉ APARTMÁNY V KATÓ ZAKROS

Až budete chtít navštívit Zakros, můžete se ubytovat ve stylových apartmánech TERRA MINOIKA, které jsou citlivě vestavěny do svahu nad zátokou Kató Zakros cca 300 m od pláže. Butikové kamenné apartmány mají bohatě vybavenou kuchyni, koupelnu, obývací pokoj, ložnici a terasu. Z teras apartmánů můžete vychutnávat při posezení u skvělého místního vína úchvatný výhled na záliv a africké moře. Apartmány i terasy jsou řešeny s maximálním respektem pro soukromí hostů, kteří jsou zde na prvním místě.

"DRUŽSTVO „AGRICULTURAL COOPERATIVE ZAKROS" SDRUŽUJE PĚSTITELE OLIV V OBLASTI ZAKROS

na východě Kréty, kde tradice pěstování oliv a výroby olivového oleje sahá až k počátku Mínojské civilizace 2 000 let před naším letopočtem. Po staletí si předáváme zkušenosti z generace na generaci a učíme se znát vše o pěstování oliv. Dnes, s velkým smyslem pro zodpovědnost k přírodě a udržitelnému zemědělství, jsme hrdí, že vyrábíme v jednom z nejmodernějších provozů na Krétě jeden z nejlepších extra panenských olivových olejů na světě."

KOSTIS KEKERIDIS

Prezident Agricultural Cooperative Zakros

Radek Čmolík

Zastoupení pro Českou republiku